Japonský kanekalon

Co to vlastně je?

100% Japonský kanekalon je syntetický materiál, který je na pohled k nerozeznání od lidských vlasů. Příčesy z umělého materiálu jsou velmi populární a žádané především pro nižší cenu. Pokud tedy hledáte příčes na příležitostné použití a nechce se vám investovat vyšší částku do pravých vlasů, může být kanekalon tím pravým řešením.

Příčesy culíky a Clip in pás z kanekalonu

S umělým vláknem se pojí výhody i nevýhody.

Jelikož jde o syntetiku, nelze odstín kanekalonu upravit barvením. Pokud by vám však odstín kanekalonu nesedl, nemusíte zoufat. Napište nám na email info@clip-vlasy-levne.cz a my vám pomůžeme s výběrem vhodnějšího odstínu nebo výměnou/vrácením zboží. Kanekalon je lesklý materiál, což může být pro někoho výhoda a pro jiného zase nevýhoda. Vždy záleží na typu vlastních vlasů.

Výhody kanekalonu však výrazně převažují. Jsou u něj potlačeny nežádoucí vlastnosti vlasů, tedy třepivost konečků, lámavost, vysoušení, blednutí barvy vlivem UV záření apod. Můžete jej také tepelně upravovat. Zůstane přesně v tom tvaru, jaký mu dáte, dokud se opět nerozhodnete pro změnu.
Kanekalon se také nemastí jako vlastní vlasy a při umytí jde tedy spíše o očištění od působení vnějších vlivů a případně zbytků stylingových přípravků.

Jak se o kanekalon starat aby dlouho vydržel?

Přestože kanekalon nevyžaduje takovou péči, jako 100% lidské vlasy, je zde několik zásad, jejichž dodržováním prodloužíte životnost příčesku.

  • Příčesek pročešte před i po použití vhodným kartáčem
  • V případě zacuchání můžete namočit a aplikovat masku nebo kondicionér (vlákna budou hladší a poddajnější). Příčes nedrhněte dlaněmi a při mytí nebo namočení necuchejte.
  • Vyhněte se chemickým úpravám (jde o syntetické vlákno a barvení není možné)
  • Příčes lze umýt ve vodní lázni s trochou mýdla (asi 5 minut nechte odmočit a poté šetrně po směru umyjte)
  • Vyhněte se fénování, doporučujeme nechat volně uschnout
  • Nečešte v mokrém stavu
  • Pro tepelné úpravy je nutné kanekalon nejdříve lehce navlhčit (např. rozprašovačem) a pročesat. Zvolte nejdříve nižší teplotu (170°) a vyzkoušejte na tenkém pramínku, jak teplo působí. Podle potřeby můžete teplotu zvýšit, nikdy ale nezůstávejte kulmou nebo žehličkou na jednom místě déle, než několik vteřin.

I když je kanekalon vhodný spíše na příležitostné nošení, může vám dělat radost dlouhé měsíce i roky. 

100% japonský kanekalon