Tape in od A do Z

Pásková Tape in metoda je oblíbená čím dál více a rozšířená po celém světě. Častým dotazem našich zákaznic bývá právě samotný spoj - páska. Stále přetrvává obava, že páska nemůže být natolik pevná, aby vydržela každodenní zátěž. S aplikací Tape in vlasů máme bohaté zkušenosti a dovolte, abychom Vám v tomto krátkém článku shrnuli o vlasových páscích vše potřebné a uvidíte sami, že opak je pravdou.

Aplikace

1. Den předem si umyjte vlasy. Použijte jen běžný čistící šampon (bez olejů, vhodný je např. kopřivový nebo jiný pro odmaštění vlasů) a vyhněte se stylingovým přípravkům (kondicionér, maska, olej, lak, tužidlo, suchý šampon..). Jde o to, aby byly vlasy dokonale odmaštěné a umyté od dříve použitých přípravků a vlasové péče.

2. Mezi dva pásky Tape in lepíte tenký pásek vlastních vlasů. Na pásce, která bude zespodu, nechte jen tolik vlasů, kolik se přilepí. Zbytek oddělejte, jinak by se lepidlo nemohlo skrze tlustější pramen vlasů dostatečně spojit.

3. Přilepte vrchní pramen tak, aby přesně seděl na spodní a od středu ke krajům umačkejte prsty. Tím vytlačíte vzduch a lepidlo se lépe spojí.

4. Vlasovou žehličkou zmáčkněte spoj asi na 3 vteřiny a znovu promačkejte (ideálně kleštičkami, mohou být na Micro ring i jiné)

5. Po aplikaci si nemyjte vlasy minimálně 2-3 dny. Je také nutné dát pozor, aby spoje nebyly ve styku s vodou nebo teplem (sauna apod.).

Dodržování těchto několika základních pravidel zaručí, že pásky budou držet velmi pevně a bez problémů vydrží i návštěvu wellness, bazénu, koupání v moři, sportování atd.

Jako u všech permanentních metod, je i u Tape in pásků nutné pravidelné posunování spojů. Spoje odrůstají a je nutné je posunout zpět k hlavě a to zhruba každé 4 až 6 týdnů.
K sundání spojů je zapotřebí odstraňovač a nová páska.

Odstraňovačem zakápneme spoje a jakmile páska povolí, stáhneme spoj z vlasů. Důkladně očistíme a necháme uschnout. Poté můžeme nalepit novou pásku a prameny znovu aplikovat. Postup už znáte :)

Zásady péče a na co dát pozor

  • česání - Tape in nikdy nečešte bezprostředně po aplikaci. Lepidlo ještě nemusí být dostatečně zaschlé a proto určitě cca hodinu počkejte. Dále vlasy nikdy nečeště za mokra. Na spoje (i samotné vlasy) se tím vyvíjí velký tlak, což pro spoje určitě není dobré. Doporučujeme používat jen kartáče na prodloužené vlasy.
  • tepelné úpravy - Při aplikaci používáme žehličku proto, aby se lepidlo roztavilo a skrze vlastní vlasy lépe spojilo. Opakované vystavení spoje vysokým teplotám po zaschnutí lepidla bude mít ale úplně opačný efekt - lepidlo se roztaví a spoj povolí. Pří žehlení nepřejíždějte spoje, nedávejte kulmu blízko k pásce a fénem nefoukejte na jedno místo.
  • kosmetické přípravky - kondicionér, maska, olejíčky apod. - Všechny tyto přípravky mají mimo výživu a úpravu vlasů také zjemňující a hydratační účinky a mohou narušit spoje. I nadále je však můžete bez obav používat, jen je nutné je aplikovat správně, tedy pouze do délek vlasů, nikdy ke kořínkům.
  • příliš mnoho vlasů ve spoji - Pokud je mezi páskami příliš mnoho vlastních vlasů, lepidlo se přes ně dostatečně nespojí a pramen je pak náchylnější ke sklouznutí.
Na naší pobočce v Brně nabízíme službu prodloužení vlasů Tape in metodou. Jde o metodu vhodnou pro všechny typy vlasů a po dodržení těchto několika pravidel nenastává problém, že by prameny sjížděly.
V případě, že máte zájem se objednat na konzultaci nebo máte jiné dotazy nejen ohledně Tape in, volejte Po-Pá 9 - 18h na číslo +420 776 605 477 nebo pište na info@clip-vlasy-levne.cz
Vlasové pásky Tape in